6 Regaty o Puchar Pani Prezes – a’hoj przygodo!

6-regaty-o-puchar-pani-prezes-grupowe-zdjecie

Fantastyczna rywalizacja na 6 Regatach o Puchar Pani Prezes i 2 Regatach o Puchar Wójta Gminy Kolbudy.

Kolejne, 6 już, Regaty o Puchar Pani Prezes, a zarazem 2 Regaty o Puchar Wójta Gminy Kolbudy, odbyły się w ostatnią sobotę, 1 sierpnia, na terenie Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.

Organizatorzy Regat – firma wentylacyjna ELWENT Rafał Lewandowski i Handloteka Tamara Skorowska, postawili na sportową rywalizację z dużą dawką dobrej zabawy w tle. Były przechyły i ostre szkwały, czyli – jak mówi jeden z sympatyków regat – wszystko to, co w żeglarstwie jest najfajniejsze.

W Regatach o Puchar PP wzięło udział 8 załóg, a o Puchar Wójta Gminy Kolbudy – p. Andrzeja Chruścickiego – walczyło 5 ekip. Zacięta rywalizacja trwała do godziny 16-tej, a później już tylko przyjemności: wręczenie pucharów, nagród i wielkiej, różowej niespodzianki – słodkiego tortu z bitej śmietany, przywiezionego przez załogę Rydzyków z Torunia. Maria, Agata i Mariusz zaznaczyli, że od teraz będzie to nową, świecką tradycją Regat o PP i my ich trzymamy za słowo.

Atmosfera Regat była wyjątkowa – bosman przystani żeglarskiej – Kuba – dwoił się i troił, żeby sprzętowo wszystko było „na piątkę”. Dzięki zaangażowaniu p. Karola Czuby – kier. ref. sportu UG Kolbudy, zorganizowaliśmy widowiskowy (zwłaszcza dzięki porządnym podmuchom wiatru) wyścig dla mieszkańców gminy Kolbudy. Jak sobie poradzili? Zobaczycie materiał naszej ulubionej PolnocnaTV:  https://youtu.be/eWhRiMgVrbE.

Fani żeglarstwa, wygodnie rozsadzeni na plażowych leżakach, korzystali ze słońca, dzielnie kibicując startującym załogom. Pojawiły się drożdżówki i zagrała muzyka – coś dla duszy, coś dla ciała. Nie zapomniano również o wymogach bezpieczeństwa w dobie pandemii – był dystans społeczny  i  zadbano o właściwe zachowania.

Dziękujemy fantastycznym kibicom, dzielnym Żeglarkom i Żeglarzom, pracowitym bosmanom i VIP-om. Nam się bardzo podobało, a Wam?:)

Jeśli wiatry będą dla nas łaskawe to zobaczymy się za rok.

A’hoj Przygodo!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry